Де-Нол®

Код ATХ: 
A02BX05
Регистрационный номер: 
UA/4355/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
28.10.2013 до 28.10.2018
Название на английском: 
ДЕ-НОЛ®

(DE-NOL®)

Склад лікарського засобу

діюча речовина:вісмуту субцитрат колоїдний;

1 таблетка містить: вісмуту субцитрату колоїдного еквівалентного 120 мг Ві2О3, який міститься у розчині сухого вісмуту субцитрату;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, повідон, калію полакрилін, макрогол 6000, магнію стеарат, гіпромелоза.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Назва і місцезнаходження виробника

Астеллас Фарма Юроп Б.В./Astellas Pharma Europe B. V.

Хогемат 2, 7942 ДЖ Меппел, Нідерланди/Hogemaat 2, 7942 JG Meppel, the Netherlands.

Фармакотерапевтична група

Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Вісмуту субцитрат. Код АТС А02В Х05.

У кислому середовищі шлунка препарат утворює на поверхні виразок і ерозій захисну плівку, що сприяє їх рубцюванню і захищає від впливу шлункового соку; збільшує синтез простагландину Е2, стимулює утворення слизу і бікарбонатів, призводить до накопичення епідермального фактора росту в зоні дефекту, знижує активність пепсину і пепсиногену. Препарат має бактерицидну активність щодо Helicobacter pylori.

Препарат практично не всмоктується зі шлунково-кишкового тракту; лише незначна кількість активної речовини надходить у кров та екскретується із сечею, при цьому концентрація вісмуту у плазмі після закінчення лікування швидко знижується. Виводиться переважно з фекаліями.

Показання для застосування

Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, гастрит, у тому числі спричинені Helicobacter pylori (у складі схем антихелікобактерної терапії); хронічний гастрит і гастродуоденіт у фазі загострення, в тому числі спричинений Helicobacter pylori.

Протипоказання. Підвищена чутливість до активної субстанції або до будь-якої допоміжної речовини. Тяжка ниркова недостатність.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Можлива зміна забарвлення калу у чорний колір, у такому разі потрібно звернутися за консультацією до лікаря. Не слід приймати антацидні препарати та вживати молоко за півгодини до і через півгодини після прийому препарату, оскільки наявний шлунковий сік потрібен для формування захисного шару.

Тривале застосування сполук вісмуту не рекомендується через виникнення у рідкісних випадках енцефалопатії. При дотриманні рекомендованого режиму прийому препарату ризик виникнення цього побічного ефекту дуже малий, однак протягом прийому цього препарату не рекомендується приймати інші препарати, що містять вісмут.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю

Не рекомендовано.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Немає даних про вплив Де-Нолу® на здатність керувати транспортними засобами або іншими механізмами. Однак подібний вплив Де-Нолу® малоймовірний.

Діти

Де-Нол® можна застосовувати дітям віком від 4 років.

Спосіб застосування та дози

Дорослим і дітям віком від 14 років призначати по 1 таблетці 4 рази на добу за 30 хвилин до їди та на ніч або по 2 таблетки 2 рази на добу.

Дітям віком від 8 до 14 років призначати по 1 таблетці 2 рази на добу за 30 хвилин до їди.

Дітям віком від 4 до 8 років призначати у дозі 8 мг/кг/добу; добове дозування розподіляти на 2 прийоми, але не більше 2 таблеток на добу.

Таблетки необхідно запивати невеликою кількістю води. Тривалість курсу лікування – 4-8 тижнів. Протягом наступних 8 тижнів не слід приймати препарати, які містять вісмут.

При наявності Helicobacter pylori використовувати у схемах лікування:

при квадротерапії рекомендується поєднання прийому Де-Нола® 120 мг 4 рази на добу з тетрацикліном 500 мг 4 рази на добу, метронідазолом 500 мг 3 рази на добу та інгібітором протонної помпи (омепразолом, ланзапразолом, рабепразолом, пантопразолом або езомепразолом) у стандартній терапевтичній дозі 2 рази на добу.

Тривалість комбінованої терапії – 10-14 днів.

Для поліпшення регенерації виразкового дефекту можливе подальше лікування Де-Нолом®: по 1 таблетці 4 рази на добу за 30 хвилин до сніданку, обіду і вечері, 4-й раз – перед сном. Загальна тривалість терапії Де-Нолом® – до 6 тижнів (максимум – 8 тижнів).

Передозування. Трапляється у разі частого прийому великих доз препарату та може проявлятися через 10 днів симптомами, характерними для ниркової недостатності (підвищення рівня вісмуту у плазмі крові).

Отруєння димеркаптосукциновою і димеркаптопропаносульфоновой кислотою є, як відомо, симптомами, що викликають гостре або хронічне передозування вісмуту.

Лікування полягає у промиванні шлунка з наступним прийомом доз активованого вугілля та осмотичних проносних засобів. Абсорбція вісмуту як додаткове лікування необов'язкова. При супутніх тяжких захворюваннях нирок слід проводити гемодіаліз.

Побічні ефекти

Дуже часто (> 10 %)

З боку травного тракту: випорожнення чорного кольору.

Нечасто (> 0,1 %,

З боку травного тракту: нудота, блювання, запор, діарея.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: висипання, свербіж.

Частота невідома:

З боку імунної системи: анафілактична реакція.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Ніяких інших ліків, їжіабонапоїв, антацидів молока, фруктів або фруктових соків не слід споживати за півгодини до або після прийому Де-Нолу®, так як вони можуть змінювати його дію.

Зменшує всмоктування тетрациклінів; одночасне застосування препаратів, що містять вісмут (вікаліну, вікаїру, ротеру), підвищує ризик надмірного збільшення концентрації вісмуту у крові.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості. Таблетки круглі, двоопуклі, білого з кремовим відтінком кольору, з написом “gbr 152” з одного боку та знаком компанії - з іншого.

Термін придатності. 4 роки.

Не використовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25° С у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 8 таблеток у блістері; по 7 або 14 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.
Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Bismuth subcitrate
Фармакотерапевтическая группа: 
Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Вісмуту субцитрат.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 744.
Консультации по препарату
одестон и де-нол
Вопрос
15.10.2017 18:04:03
Добрый день, у меня эрозивный гастрит, панкреатит. Капельницы получил, далее прописали де-нол на месяц. После 10 дней обострение желчного пузыря и приостановил де-нол. Врач прописал одестон после еды, утром на тощак оливкового масло и бактрим субтил. Боли желчного ушли но появляются боли в левом боку, думаю это после одестона гастрит беспокоит. Могу ли я продолжить де-нол с этими препаратами? И как рационально совместит их, чтоб не было обочных? Спасибо!
Ответ специалиста
Здравствуйте. Препарат "Одестон" может вызывать абдоминальную боль (боль в животе) и язвы слизистых ЖКТ, поэтому, прежде чем принимать это лекарство, Вам стоит еще раз поговорить со своим врачом и, сообщить, что "Одестон" проявляет побочные эффекты. Обычно в таких случаях препарат, вызывающий негативные эффекты, отменяют и заменяют на другой с похожим действием. Если Вы считаете, что "Де нол" вызвал обострение желчного пузыря, то его тоже нет смысла принимать, т. к. обострение может повториться. В принципе, "Де нол", "Бактисубтил", оливковое масло и "Одестон" можно принимать совместно, но, только в том случае, когда эти лекарства не вызывают побочных эффектов. Если какой - либо препарат проявляет нежелательные побочные действия, принимать такое лекарство нельзя, иначе ситуация будет только ухудшаться. Вместо лечения получите очередное обострение.
де-нол .применим при гэрб.?
Вопрос
28.02.2016 19:59:11
Можно ли использовать де-нол для лечения герб?
Ответ специалиста
герб?????
Алмагель А или Де-нол?
Вопрос
18.06.2015 09:18:40
Добрый день. Подскажите пожалуйста , у папы язвенная болезнь ,поел слегка островатую пищу совсем немного и с тех пор у него рвота, сильно морозит,в том году было то же самое вызвали скорую прописали Алмагель А, попил ему хорошо стало.Но вот сегодня порекомендовали Де-нол знакомые,на сайте написано что по действию они практически аналоги-правда ли это?Что вы посоветуете и как можно это вылечить?Спасибо за помощь.
Ответ специалиста
Да, "Альмагель" и "Де нол" используются как противоязвенные препараты. "Альмагель" оказывает местноанестезирующее, адсорбирующее и обволакивающее действие. Эффективен при выраженном болевом синдроме, кроме того препарат способствует усиленному выделению желчи и за счет этого проявляет легкий слабительный эффект. "Де нол" оказывает противовоспалительное и вяжущее действие, кроме того, проявляет бактерицидную активность в отношении Helicobacter pylori. Если врач назначил Альмагель" и препарат помогает, нужно продолжать лечение этим лекарством. Вашему папе причину возникновения язвы установили?? Если причиной является повышенная кислотность желудочного сока, тогда назначаются препараты для снижения кислотности ( "Альмагель", "Омепразол", "Ранитидин"); если причиной является Helicobacter pylori, тогда назначаются антибиотики плюс препараты для снижения повышенной кислотности (в этом случае может назначаться и "Де нол"). http://medic.ymka.ru/yazva_jeludka.php#Медолечение. Попробуйте также лечение народными средствами, например, "облепиховым маслом", медом, прополисом или мумие.