Фитолизин®
- Состав лекарственного средства
- Фармакотерапевтическая группа
- Показания к применению
- Особые предостережения
- Применение в период беременности и кормления грудью
- Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами
- Дети
- Условия хранения
- Упаковка
- Категория отпуска
Склад лікарського засобу
діюча речовина:
допоміжні речовини: олія шавлієва, олія соснова, олія апельсинова, олія м’яти перцевоï, агар, етилпарагiдроксибензоат (Е 214), крохмаль пшеничний, ванілін, гліцерин, вода очищена.
Лікарська форма. Паста для приготування суспензії для орального застосування.
Паста м’якої консистенції, зелено-коричневого кольору, зі специфічним ароматичним запахом.
Назва і місцезнаходження виробника.
ТОВ Гербаполь Варшава/Herbapol Warsaw Ltd.
вул. Олувкова 54, 05-800 Прушкув, Польща/05-800 Pruszkow Olowkowa 54, Poland.
Фармакотерапевтична група
Засоби, які впливають на сечостатеву систему і статеві гормони. Засоби, що сприяють розчиненню сечових конкрементів.
Код ATC G04B C.
Препарат чинить сечогінну, протизапальну, антимікробну та знеболювальну дію. Ці властивості обумовлені біологічно активними речовинами, що входять до складу лікарських трав. Біологічно активні речовини посилюють виведення іонів натрію, хлору та фільтрацію у ниркових клубочках і знижують зворотну резорбцію у ниркових канальцях. Збільшують діурез без порушення електролітного балансу.
Флавоноїди гальмують розвиток у сечових шляхах грампозитивної мікрофлори, посилюють виведення сечовини, блокують окиснення аскорбінової кислоти і попереджають її перетворення у щавлеву кислоту. Сапоніни мають виражену антибактеріальну дію відносно стафілококів. Аглюкони чинять спазмолітину дію.
Силікати (споришзвичайний, хвощ польовий) сприяють збереженню у сечі рівноваги між колоїдами та кристалоїдами, що попереджає утворенню конкрементів; покращують виведення сечової кислоти.
Сприяє вимиванню піску та дрібних сечових конкрементів, попереджує збільшення конкрементів або післяопераційне повторне утворення каменів.
Показання для застосування
Інфекційні і запальні захворювання сечовидільної системи, що супроводжують сечокам’яну хворобу; профілактика рецидивів сечокам’яної хвороби, у тому числі після операційного видалення каменів.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до будь-якого компоненту препарату чи до рослин роду Asteraceae (Compositae) (золотарник звичайний), Apiaceae (Umbelliferae), чи анетолу (корінь любистку), пильці берези (листя берези). Стани, при яких рекомендується знижене вживання рідини (наприклад, ниркова недостатність, сердцева недостатність). Стани, що супроводжуються підвищеним згортанням крові. Обструкція сечовивідних шляхів. Гострий нефрит, нефрози, фосфатний літіаз.
Належні заходи безпеки при застосуванні.
При застосуванні препарату необхідне проведення глікемічного контролю у пацієнтів з цукровим діабетом внаслідок можливої гіпоглікемічної дії пажитника.
Препарат містить пшеничний крохмаль, який може містити глютен, але в незначній кількості, і тому вважається безпечним для пацієнтів з целіакію. Пацієнтам з алергією на пшеницю не слід приймати препарат.
При виникненні болю, ускладнень при сечовипусканні, появі крові у сечі, при посиленні симптомів або при підвищенні температури тіла необхідно негайно звернутися до лікаря.
Під час застосування препарату рекомендується вживати велику кількість рідини.
Препарат містить етиловий спирт у кількості приблизно 200 мг в одній дозі, що еквівалентно 5 мл пива або 2 мл вина. Вміст етилового спирту необхідно враховувати пацієнтам, хворим на алкоголізм, пацієнтам із захворюваннями печінки та з епілепсією.
Особливі застереження
Застосування у період вагітності або годування груддю
Дані щодо безпеки та ефективності застосування препарату у період вагітності відсутні, тому не слід застосовувати препарат у цей період.
Оскільки невідомо, чи застосування препарату під час годування груддю є безпечним, необхідно на період застосування препарату, припинити годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
У випадках, якщо під час лікування препаратом спостерігається запаморочення, слід утриматися від керування транспортними засобами та роботи з механізмами.
Діти
Досвід застосування препарату дітям та підліткам віком до 18 років відсутній, тому не слід його призначати пацієнтам цієї вікової категорії.
Спосіб застосування та дози.Призначають на один прийом 1 чайну ложку (приблизно
Курс лікування визначає лікар залежно від характеру захворювання та ефективності лікування, який зазвичай становить від 2 до 6 тижнів. У разі необхідності курс лікування можна повторити.
Передозування.
При передозуванні можливе посилення проявів побічних реакцій.
Лікування симптоматичне.
Побічні ефекти.
Можливі шлунково-кишкові розлади, блювання, діарея, здуття живота, ниркова коліка, запаморочення; aлергічні реакції, включаючи висипи, кропив’янку, свербіж, алергічний риніт. При підвищеній чутливості до ультрафіолетових променів можлива фотосенсибілізація.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
У зв’язку з сечогінною дією препарату слід враховувати можливість прискореного виведення інших одночасно застосовуваних лікарських засобів.
Препарат може підсилювати дію гіпоглікемічних препаратів, нестероїдних протизапальних засобів, інгібіторів моноаміноксидази, антикоагулянтів; пролонгувати дію пентабарбіталу, парацетамолу, aмінопірину.
Препарат може зменшити всмоктування лікарських засобів у тонкому кишечнику, зокрема бета-каротину, альфа-токоферолу, а також холестерину.
Термін придатності. 3 роки.
Не використовувати препарат після закінчення терміну придатності!
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
Упаковка
По
Категорія відпуску
Без рецептa.