Глицисед®

МНН: 
Код ATХ: 
N07XX
Регистрационный номер: 
UA/0585/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
30.12.2013 до 30.12.2018
Название на английском: 
GLICISED®

Склад лікарського засобу

діюча речовина: 1 таблетка містить гліцину у перерахуванні на 100 % речовину 100 мг;

допоміжні речовини: амонійно-метакрилатного сополімеру дисперсія у перерахуванні на 100 % речовину, віск монтановий гліколевий, повідон, кальцію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки.

Таблетки майже білого або білого з кремуватим відтінком кольору, круглої форми з плоскою поверхнею з фаскою. Поверхня таблеток може бути мармуровою.

Назва і місцезнаходження виробника

ПАТ «Київмедпрепарат». Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що впливають на нервову сиcтему.

Код АТС N07Х Х.

Гліцин являє собою замінну амінокислоту (природний метаболіт), є нейромедіатором гальмівного типу дії та регулятором метаболічних процесів у центральній нервовій системі, зменшує психоемоційне напруження, підвищує розумову працездатність, виявляє нейропротекторну, антистресову, седативну дію, поліпшує метаболізм мозку, нормалізує сон, зменшує токсичну дію алкоголю. Не спричиняє звикання.

Легко проникає у більшість біологічних рідин і тканин організму, в тому числі головний мозок. Швидко руйнується у печінці гліциноксидазою, розпадаючись на воду та вуглекислий газ. Накопичення гліцину в тканинах не відбувається.

Показання для застосування

Функціональні та органічні захворювання нервової системи (неврози, неврозоподібні стани, вегето-судинні дистонії, наслідки нейроінфекції, черепно-мозкової травми, перинатальні та інші форми енцефалопатії, у тому числі алкогольного генезу), які супроводжуються підвищеною збудливістю, емоційною нестабільністю, зниженням розумової працездатності, порушенням сну.

Ішемічний інсульт та порушення мозкового кровообігу.

Як допоміжний засіб при лікуванні алкоголізму.

Протипоказання.

Індивідуальна непереносимість препарату та підвищена чутливість до окремих його компонентів; артеріальна гіпотензія. Дитячий вік до 3 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Пацієнтам зі схильністю до артеріальної гіпотензії необхідно контролювати рівень артеріального тиску та, у разі необхідності, проводити корекцію дози препарату: Гліцисед® призначають у менших дозах і за умови регулярного контролю артеріального тиску. При його зниженні нижче звичайного рівня застосування препарату припиняють.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вплив Гліциседу® на організм у період вагітності або годування груддю детально не досліджувався, тому застосування препарату не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Необхідно дотримуватись обережності при керуванні автотранспортом чи роботі з іншими механізмами, а також при потенційно небезпечних видах діяльності.

Діти

Препарат застосовують дітям віком від 3 років.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовують трансбукально або сублінгвально (у таблетках або у вигляді порошку після подрібнення таблетки).

Дітям віком від 3 років, підліткам, дорослим при зниженні розумової працездатності Гліцисед® призначають по 1 таблетці (100 мг) 2-3 рази на добу протягом 14-30 днів.

Максимальна добова доза – 300 мг.

Дітям віком від 3 років та дорослим з підвищеною збудливістю, емоційною лабільністю призначають по 1 таблетці 2-3 рази на день, курс лікування – 7-14 днів. За необхідності курс лікування повторюють.

При порушеннях сну призначають по 50-100 мг за 20 хв до сну або безпосередньо перед сном.

При ішемічному мозковому інсульті та порушеннях мозкового кровообігу призначають 1 г препарату ретробукально або під’язиково (за необхідності таблетку розтерти) протягом перших 3-6 годин після розвитку інсульту, далі – протягом 1-5 діб по 1 г на добу, потім протягом 6-30 діб – по 1-2 таблетці 3 рази на добу.

При лікуванні алкоголізму препарат призначають як допоміжний засіб по 1 таблетці 2-3 рази на добу протягом 14-30 днів. За необхідності курс лікування повторюють 4-6 разів на рік.

Передозування.

Про клінічні прояви передозування відомостей немає.

Побічні ефекти.

Зазвичай препарат добре переноситься. При індивідуальній підвищеній чутливості можливий розвиток алергічних реакцій, а також висипу, свербежу, кропив'янки, риніту, першіння в горлі, кон’юнктивіту, слабкості. З боку шлунково-кишкового тракту можливий розвиток диспептичних явищ, у тому числі біль в епігастрії, нудота. З боку нервової системи спостерігалися поодинокі випадки погіршення концентрації уваги, головного болю, напруженості, дратівливості.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Гліцисед® знижує токсичність антиконвульсантів, антипсихотичних засобів, антидепресантів, протисудомних засобів. При поєднанні зі снодійними, транквілізаторами та антипсихотичними засобами посилюється ефект гальмування центральної нервової системи.

Термін придатності.

3 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері. По 5 блістерів у пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

Фармакотерапевтическая группа: 
Засоби, що впливають на нервову систему.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 1071.
Консультации по препарату
пикамилон и др. препараты
Вопрос
22.01.2016 02:46:13
Скажите пожалуйста, возможно ли сочетание пикамилона с 1. Глицеседом 2 .Гропринозином 3. Амоксил-К (антибиотик)
Ответ специалиста
"Пикамилон" с "Глициседом" принимать совместно не рекомендуется, т. к. возможно усиление лечебных эффектов, что может привести к снижению артериального давления, слабости, сонливости. С "Гропринозином" и "Амоксилом" совмещать можно.
смородина
Вопрос
25.11.2014 16:10:39
Добрий день ребенку припесали гліцесед а с каким препаратом ищо нада принамать ребенку 4 года
Ответ специалиста
Если выписали "Глицисед", его можно заменить на "Глицин".
можно ли совмещаеть?
Вопрос
06.12.2013 00:12:30
Можно принимать эти лекарства вместе:омез дср,глицисед,эгилок.
Ответ специалиста
В принципе, совместное применение возможно. Единственное, на что нужно обратить внимание, это то, что при назначении "Омез Дср" могут возникнуть побочные явления со стороны центральной нервной системы (сонливость, головокружение, галлюцинации, чувство тревоги), которые могут усилиться при приеме "Глициседа". Просто нужно понаблюдать несколько дней за реакцией организма.