Метрогил®

Код ATХ: 
D06BX01
Регистрационный номер: 
UA/2871/03/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
30.12.2016
Название на английском: 
METROGYLГ’

Склад

діюча речовина: metronidazole;

1 г гелю містить метронідазолу 10 мг;

допоміжні речовини: пропілпарагідроксибензоат (Е 216), пропіленгліколь, карбомер 940, динатрію едетат, натрію гідроксид, метилпарагідроксибензоат (Е 218), вода очищена.

Лікарська форма.  Гель для зовнішнього застосування.

Основні фізико-хімічні властивості:  однорідний гель від безбарвного до жовтого кольору.

Фармакотерапевтична група.

Хіміотерапевтичні засоби для місцевого застосування. Код АТX D06B X01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Метронідазол – похідне 5-нітроімідазолу, активний проти анаеробних найпростіших та анаеробних бактерій.  Метронідазол  ефективний відносно Trichomonas vaginalis, Giardia intestinalis, Gardnerellavaginalis, Entamoeba histolytica, Lamblia spp., а також облігатних анаеробів: Bacteroides spp. (B.fragilis, B.distasonis, B.thetaiotaomicron, B.vulgatus, B. ovatus), Fusobacterium spp. та  деяких грампозитивних мікроорганізмів: Eubacteriumspp., Clostridium spp., Peptostreptococcus spp., Peptococcus spp.

Метронідазол  для зовнішнього застосування  має незначну антиоксидантну активність.

Установлено, що метронідазол   значно зменшує вироблення нейтрофілами  активного кисню, гідроксильних радикалів та перекису водню, які є потенційними окислювачами і можуть нанести шкоду тканинам у місці запалення.

Механізм  дії метронідазолу полягає у біохімічному відновленні 5-нітрогрупи  метронідазолу внутрішньоклітинними транспортними протеїнами анаеробних мікроорганізмів і найпростіших. Відновлена 5-нітрогрупа  метронідазолу взаємодіє з ДНК мікроорганізмів, пригнічуючи її синтез, що призводить до загибелі мікроорганізмів.

При місцевому застосуванні препарат ефективний проти вугрів, однак механізм цієї дії повністю не вивчений.

Фармакокінетика.

При зовнішньому застосуванні абсорбція препарату є мінімальною і тільки незначну кількість лікарського засобу знаходять у плазмі крові. Абсорбований метронідазол проникає  через плацентарний та гематоенцефалічний бар’єри. Максимальна концентрація у крові досягає 66 мг/мл (якщо наносити 1 г гелю, що еквівалентно 7,5 мг метронідазолу).

Клінічні характеристики

Показання

Для місцевого застосування у лікуванні запальних папул, пустул та еритеми при розацеа.

Протипоказання

Підвищена чутливість до метронідазолу, а також до похідних нітроімідазолу та до будь-яких компонентів, що входять до складу препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При місцевому застосуванні у рекомендованих дозах системної взаємодії гелю Метрогіл® з іншими лікарськими засобами не виявлено. Однак слід притримуватись  обережності при призначенні гелю Метрогіл ® з деякими лікарськими препаратами.

Варфарин та інші кумаринові антикоагулянти.  Метронідазол посилює антикоагулянтну дію, що призводить до подовження  часу утворення протромбіну.

Фенобарбітал. При одночасному застосуванні з метронідазолом зменшується антимікробна активність останнього. Причина –  пришведшений метаболізм метронідазолу.

Дисульфірам. Одночасне застосування  посилює токсичність препаратів, що може призвести до розвитку неврологічних симптомів.

Циметидин. Пригнічує метаболізм метронідазолу, що може спричинити підвищення концентрації метронідазолу в сироватці крові.

При системній терапії метранідазолом необхідно утримуватись від прийому алкоголю, оскільки можлива дисульфірамоподібна реакція.

Особливості застосування

Уникати потрапляння препарату в очі. Якщо гель потрапив в очі, необхідно терміново промити їх великою кількістю води.

Не слід наносити гель на ділянки, розташовані близько до очей. Уражену ділянку слід очистити перед нанесенням гелю Метрогіл®. Після нанесення препарату можна використовувати косметичні засоби.

При звичайних вуграх застосування гелю Метрогіл® слід комбінувати з внутрішнім прийомом антибіотиків.

При нанесенні на велику площу поверхні шкіри або в разі тривалого використання гелю Метрогіл® існує вірогідність  розвитку системних побічних ефектів.

Препарат слід обережно призначати хворим з порушенням функції системи кровотворення.

Метронідазол для зовнішнього застосування неефективний для лікування телеангіектазії, що спостерігається при червоних вуграх.

Пропілпарагідроксибензоат (Е 216) та метилпарагідроксибензоат (Е 218), що входять до складу препарату,  можуть викликати алергічну реакцію (можливо, відстрочену).

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Незважаючи на те, що у разі місцевого застосування концентрація метронідазолу в крові невисока, Метрогіл®гель протипоказаний у І триместрі вагітності, а в ІІ та ІІІ триместрах його можна застосовувати у разі крайньої потреби.

На період лікування препаратом слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Застосування препарату у зазначеній дозі не впливає на керування транспортними засобами або роботу з потенційно небезпечними механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Тільки для зовнішнього  застосування!

Гель наносити тонким шаром на уражену ділянку шкіри після її очищення. Застосовувати двічі на день (вранці і ввечері).

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально. Якщо необхідно, застосовувати окклюзійну пов’язку. Терапевтичний ефект спостерігається після 3 тижнів лікування.

Діти

Не застосовувати дітям.

Передозування

Випадки передозування гелю Метрогіл® при місцевому застосуванні невідомі. При місцевому застосуванні  метронідазол  абсорбується у незначній кількості.

Побічні реакції

Повідомлялося про наступні побічні реакції: сльозотеча (якщо гель наносити близько до ділянки очей), тимчасове почервоніння шкіри (еритема), шкірний висип, легка сухість, свербіж, печіння, місцеве підвищення температури шкіри і подразнення шкіри.

Побічні ефекти виникали не більш, ніж у 2 % пацієнтів.

Пропілпарагідроксибензоат (Е 216) та метилпарагідроксибензоат (Е 218), що входять до складу препарату,  можуть спричинити алергічну реакцію (можливо, відстрочену).

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати. Зберігати у місці, недоступному для дітей.

Упаковка

По 30 г у тубі з алюмінію або ламінованого пластику. По 1 тубі в картонній коробці.

Категорія відпуску.За рецептом.

Виробник

«Юнік Фармасьютикал Лабораторіз» (відділення фірми «Дж. Б. Кемікалз енд Фармасьютикалз Лтд.»)

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Ділянка № 304-308, Джі. Ай. Ді. Сі. Індастріал Еріа, місто Панолі – 394 116, округ Бхарух, Індія.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

Реклама препарата: 
реклама препарата Метрогил® на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Хіміотерапевтичні засоби для місцевого застосування.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 85.
Консультации по препарату
Полимик, метрогел в/в, наксоджин
Вопрос
18.06.2014 15:00:23
Здравствуйте. Уролог назначил принимать препараты - полимик, наксоджин и метрогил в/в. В инструкциях прочитала, что они примерно от одного и того же(у мужа бак-посев показал наличие гарднереллы). Вопрос - обязательно принимать все препараты или можно обойтись чем-то одним? Насколько мне известно, это сильные антибиотики, а больным с гастритом лучше не увлекаться ими. Спасибо.
Ответ специалиста
Антибиотик содержится только в "Полимике", как одна из составных частей. Остальные - это противогрибковые и противомикробные препараты, никакого отношения к антибиотикам не имеющие. В данном случае, лучше пройти все предложенное лечение, т. к. недолеченная инфекция может перейти в хроническую форму и будет постоянно вызывать обострения.
Можно сделать иньекцию сначала глюкоза+аскорбиновая кислота потом сразу сделать метрогиля в иньекцию
Вопрос
26.04.2013 14:28:27
можно сделать иньекцию сначала глюкоза+аскорбиновая кислота потом сразу сделать метрогиля в иньекцию
Ответ специалиста
Иньекцию "Глюкозы с аскорбинкой" сделать можно, но "Метрогил" нужно начинать капать через систему и лучше через несколько минут, т.к этот препарат ни с чем нельзя смешивать.
День добрый! Скажите пож. а можно одновременно колоть цефтриаксон в\м и метрогил в\в?
Вопрос
25.01.2013 16:19:33
День добрый! Скажите пож. а можно одновременно колоть цефтриаксон в\м и метрогил в\в. Инфекционный бронхит с опасением пневмонии + нос забивает?
Ответ специалиста
Здравствуйте! Да, такая схема существует, поэтому, если Вам её назначил врач, выполняйте эту рекомендацию.