Атоксіл

Код ATХ: 
A07BC
Регистрационный номер: 
UA/2616/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
01.12.2014 до 01.12.2019
Название на английском: 
ATOXIL

Склад:

діюча речовина:

− 1 флакон містить 10,0 г кремнію діоксиду (високодисперсного);

− 1 пакет-саше містить 2,0 г кремнію діоксиду (високодисперсного).

Лікарська форма

Порошок.

Основні фізико-хімічні властивості:легкий аморфний порошок білого кольору без смаку та запаху.

Фармакотерапевтична група

Ентеросорбенти. Код АТХ А07В С.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Атоксіл – ентеросорбент з вираженими сорбційними властивостями, проявляє дезінтоксикаційну, протимікробну та ранозагоювальну дію. Адсорбує з травного тракту і виводить з організму ендогенні та екзогенні токсичні речовини різного походження, у тому числі харчові та бактеріальні алергени, мікробні ендотоксини та інші отруйні речовини, токсичні продукти, що утворюються у процесі гниття білків у кишечнику.

Сприяє транспортуванню з внутрішнього середовища організму (кров, лімфа, інтерстицій) у травний тракт за рахунок концентраційних та осмотичних градієнтів різних токсичних продуктів, у тому числі середніх молекул, олігопептидів, амінів та інших речовин з подальшим виведенням з організму.

Фармакокінетика.

Препарат практично не всмоктується з кишечнику.

Клінічні характеристики

Показання

Гострі кишкові захворювання, що супроводжуються діарейним синдромом (сальмонельоз, харчові токсикоінфекції); у комплексній терапії вірусних гепатитів А і В.

Зовнішньо – лікування гнійних ран, трофічних виразок та опіків.

Протипоказання

− Підвищена чутливість до кремнію діоксиду;

− виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення;

− виразки та ерозії кишечнику;

− непрохідність кишечнику.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні Атоксілу з ацетилсаліциловою кислотою посилювалися процеси дезагрегації тромбоцитів.

У комплексній терапії з нікотиновою кислотою і симвастатином Атоксіл проявляє синергічну дію – сприяє зниженню рівня атерогенних фракцій ліпідного спектра крові і підвищенню рівня холестерину ліпопротеїнів високої щільності.

Застосування Атоксілу при інтракорпоральній сорбційній детоксикації у поєднанні зі стандартними розчинами антисептиків (фурацилін, біфуран, трифуран, хлоргексидину біглюконат) підвищує ефективність лікування гнійно-запальних захворювань.

Особливості застосування

Забороняється вживання сухого порошку перорально.

Атоксіл при застосуванні його у комплексній терапії слід приймати за 1 годину до прийому інших пероральних лікарських засобів через їх можливу абсорбцію і відповідно − зниження ефективності.

Застосування у період вагітності або годування груддю

У зв’язку з відсутністю даних про застосування Атоксілу у період вагітності або годування груддю застосування препарату не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Атоксіл приймати у вигляді суспензії для внутрішнього застосування. Вміст 1-2 пакетів-саше (2-4 г) ретельно розмішувати у 50-100 мл (¼-½ склянки) нейтральної негазованої або охолодженої кип’яченої води до утворення однорідної суспензії.

Флакон з порошком відкрити, додати нейтральну негазовану або охолоджену кип’ячену воду до мітки 250 мл, перемішати до утворення однорідної суспензії.

Добова доза для дорослих і дітей віком від 7 років становить 12 г, при необхідності добову дозу можна збільшити до 24 г; для дітей від 1 до 7 років добова доза становить 150-200 мг на 1 кг маси тіла. Добову дозу розподіляти на 3-4 прийоми. Максимальна разова доза не повинна перевищувати половини добової дози.

Приготовану водну суспензію препарату приймати внутрішньо за 1 годину до їди або прийому лікарських засобів.

При гострих кишкових захворюваннях дорослим і дітям віком від 7 років лікування доцільно розпочинати з максимальної разової дози − 7 г, препарат приймати 2-3 рази на добу. Якщо хворий не може приймати ентеросорбент самостійно, суспензію Атоксілу слід вводити у шлунок через зонд.

При гострих кишкових захворюваннях курс лікування становить 3-5 днів. У тяжких випадках термін лікування може бути продовжений до 10-15 днів.

Курс лікування вірусних гепатитів залежить від тяжкості перебігу захворювання і становить 7-10 днів.

Зовнішнє застосування. Після очищення рани наносити порошок шаром 3-5 мм та закривати сухою асептичною пов’язкою. Перев’язки робити через добу до очищення рани.

Діти

Препарат не призначати дітям у віці до 1 року.

Передозування

Про випадки передозування повідомлень не було.

Побічні реакції

Препарат зазвичай добре переноситься. У поодиноких випадках можливе виникнення запору.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 °С.

Готову суспензію зберігати у щільно закритому флаконі, при температурі від 2 °С до 8 °С, не більше 32 годин.

Упаковка

По 10,0 г порошку у флаконі, по 1 флакону в пачці з картону.

По 2,0 г порошку у пакеті-саше, по 20 пакетів-саше в пачці з картону.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ТОВ «Орісіл-Фарм».

Місцезнаходження

Україна, 77300, Івано-Франківська обл., м. Калуш, вул. Заводська, 1Б.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Silicium dioxide
Фармакотерапевтическая группа: 
Ентеросорбенти.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 361.
Консультации по препарату
Сорбит
Вопрос
17.11.2015 14:24:27
Добрый день,подскажите,пожалуйста,ребёнку перед узи назначили пить сорбит,можно ли его заменить атоксилом,как сказали в аптеке?
Ответ специалиста
Нет. В данном случае, "Сорбит" перед УЗИ назначается для стимуляции желчевыделения и опорожнения желчного пузыря (при застое желчи в желчных протоках и желчном пузыре). Такой застой может возникать на фоне воспалительных процессов желчных протоков и желчного пузыря (хронических холангитов, холециститов, холангиохолециститов), хронических заболеваний других органов пищеварения, в основном, хронических дуоденитов и панкреатитов, нарушений пищеварения, сопровождающихся неправильным перевариванием пищи, повышенным газообразованием, кишечными коликами, запорами. "Сорбит" является слабительным препаратом. "Атоксил" - это сорбент, который к тому же может вызвать запор. Поэтому, такая замена нецелесообразна перед проведением УЗИ.
атоксил
Вопрос
03.06.2014 06:16:14
можно ли выпить атоксил если с вечера болит живот?поноса рвоты нет..жжение боль и чувство вздутия.выпил 2 угля стало меньше пучит но боль и жение остались
Ответ специалиста
Если боль в животе появилась после принятия какой-то пищи (несвежей, необычной и т. д.), тогда "Атоксил" принять можно. От боли можно принять "Белластезин", но, лучше все же обратиться к врачу, возможно, это обострение гастрита или другого заболевания и может понадобиться лечение другими препаратами.
атоксил
Вопрос
29.05.2014 10:45:56
Какую лозу препарата атоксил можно давать двухлетнему ребенку?
Ответ специалиста
После разбавления водой в 1 мл суспензии получается 50 мг "Атоксила". Суточную дозу "Атоксила" для детей рассчитывают путем умножения 150-200 мг (3 - 4 мл) на вес ребенка. Например, при весе 10 кг суточная доза будет 30 - 40 мл суспензии. Следует учитывать, что за один прием количество примененного "Атоксила" для детей не должно превышать половину суточной дозы.