ЦЕТРОТІД® 0,25 мг

Код ATХ: 
H01CC02
Регистрационный номер: 
UA/4898/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
19.08.2016 до 19.08.2021
Название на английском: 
CETROTIDE® 0,25 mg

Склад:

діюча речовина: цетрорелікс;

1 флакон містить 0,25 мг цетрореліксу (у вигляді цетрореліксу ацетату);

допоміжна речовина: маніт (Е 421);

розчинник: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Порошок та розчинник для розчину для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: препарат ‒ білий ліофілізований порошок у вигляді коржа; розчинник ‒ прозора безбарвна рідина.

Фармакотерапевтична група

Анти-гонадотропін-рилізинг гормони.

Код АТХ H01C C02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Цетрорелікс – це антагоніст гонадотропін-рилізинг гормона (антагоніст Гн-РГ). Він зв’язується з мембранними рецепторами клітин гіпофіза і конкурує у зв’язуванні з ендогенним Гн-РГ. Завдяки такому способу дії цетрорелікс контролює гіпофізарну секрецію гонадотропінів (лютеїнізуючого гормону (ЛГ) та фолікулостимулюючого гормону (ФСГ)), а саме – інгібує її у дозозалежний спосіб. Супресія фактично починається одразу ж без початкового стимулюючого ефекту та підтримується при подовженні введення препарату.

У жінок цетрорелікс відстрочує різке зростання рівня ЛГ та, як наслідок, – овуляцію. При проведенні оваріальної стимуляції у жінок тривалість дії цетрореліксу є дозозалежною. Введення доз по 0,25 мг препарату з 24-годинними інтервалами дозволяє підтримувати ефект цетрореліксу. Після завершення лікування антагоністичний гормональний ефект цетрореліксу повністю зникає.

Фармакокінетика.

Абсолютна біодоступність цетрореліксу після підшкірного введення становить приблизно 85 %.

Загальний кліренс із плазми крові та нирковий кліренс цетрореліксу становлять 1,2 мл/(хв · кг) і 0,1 мл/(хв · кг) відповідно. Об’єм розподілу – 1,1 л/кг. Середній час кінцевого періоду напіввиведення після внутрішньовенного та підшкірного введення становлять приблизно 12 та 30 годин відповідно, що вказує на процес абсорбції, який відбувається у місці ін’єкції. Підшкірне введення разових доз (від 0,25 до 3 мг цетрореліксу) та повторне щоденне введення препарату протягом 14 днів характеризуються лінійною фармакокінетикою.

Клінічні характеристики

Показання

Запобігання передчасній овуляції у пацієнток у рамках контрольованої оваріальної стимуляції з наступним вилученням ооцитів і застосуванням допоміжних репродуктивних технологій.

Протипоказання

· Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-яких структурних аналогів гонадотропін-рилізинг гормону (Гн-РГ), екзогенних пептидних гормонів або допоміжних речовин препарату;

· вагітність та період годування груддю;

· постменопаузальний період;

· помірне або тяжке ураження ниркових або печінкових функцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

У дослідженнях invitro було показано, що взаємодія цетрореліксу з препаратами, що метаболізуються за участю цитохрому Р450 або з утворенням глюкуронідів чи кон’югатів деякими іншими шляхами, малоймовірна. Однак навіть при відсутності доказів можливості лікарських взаємодій, особливо з широковживаними лікарськими препаратами, гонадотропінами та препаратами, що індукують вивільнення гістаміну у чутливих осіб, імовірності таких взаємодій повністю виключати не можна.

Особливості застосування

Особливу увагу слід приділяти жінкам з ознаками та симптомами активних алергічних розладів або з відомою схильністю до алергії в анамнезі. Цетротід® 0,25 мг не рекомендований для застосування жінкам із тяжкими алергічними розладами.

Під час або після оваріальної стимуляції може розвинутися синдром гіперстимуляції яєчників, який слід розглядати як невід’ємний ризик процедури стимуляції із застосуванням гонадотропінів.

Синдром оваріальної гіперстимуляції слід лікувати симптоматично, наприклад, пацієнтці повинен бути показаний спокій, внутрішньовенне введення електролітів/колоїдів та терапія із застосуванням гепарину.

Підтримку лютеїнової фази слід проводити відповідно до звичайної практики центру репродуктивної медицини.

Дотепер досвід застосування препарату цетрореліксу при проведенні повторних курсів оваріальної стимуляції обмежений. Тому у повторних циклах лікування Цетротід® 0,25 мг слід застосовувати тільки після зваженої оцінки ризику та переваг такого застосування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосування препарату Цетротід®0,25 мг протипоказане у період вагітності або годування груддю.

Результати досліджень, проведених на тваринах, показали, що цетрорелікс у дозозалежний спосіб впливає на фертильність, репродуктивні функції та вагітність. При застосуванні препарату у критичні періоди вагітності розвитку тератогенних ефектів не спостерігалось.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Цетротід® 0,25 мг не впливає або майже не впливає на здатність пацієнток керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Препарат можуть призначати лише спеціалісти, які мають досвід роботи у цій галузі.

Перше введення препарату слід проводити під наглядом лікаря та в умовах, що забезпечать негайне лікування у разі розвитку можливих алергічних/псевдоалергічних реакцій (включаючи анафілактичні реакції, що загрожують життю). Наступні ін’єкції препарату пацієнтка може вводити самостійно доти, поки вона не помітить ознак або симптомів, що можуть вказувати на розвиток реакцій гіперчутливості, або наслідків таких реакцій, що потребуватиме негайного медичного втручання.

Вміст одного флакона (0,25 мг цетрореліксу) вводять 1 раз на добу з 24-годинними інтервалами або вранці, або ввечері. Після першого введення розчину препарату рекомендується залишити пацієнтку на 30 хвилин під медичним наглядом, щоб упевнитись у відсутності алергічних/псевдоалергічних реакцій на введення препарату Цетротід® 0,25 мг.

Пацієнтки літнього віку

Цетротід® 0,25 мг не показаний для застосування пацієнткам літнього віку.

Цетротід® 0,25 мг вводять підшкірно у нижню частину черевної стінки, бажано у зону навколо пупка. Для мінімізації місцевих реакцій у місці введення рекомендується щоразу змінювати ділянку для ін’єкції, не вводити препарат в одне й те саме місце та використовувати техніку повільного введення ін’єкції для забезпечення поступової абсорбції препарату.

Введення препарату вранці: введення Цетротіду® 0,25 мг розпочинають на 5-й або 6-й день циклу оваріальної стимуляції (приблизно через 96-120 годин після початку оваріальної стимуляції із застосуванням препаратів сечового або рекомбінантного гонадотропіну) та продовжують протягом періоду застосування гонадотропінів, включаючи день індукції овуляції або день введення людського хоріонічного гонадотропіну (лХГ).

Введення препарату ввечері: введення Цетротіду® 0,25 мг розпочинають на 5-й день циклу оваріальної стимуляції (приблизно через 96-108 годин після початку оваріальної стимуляції із застосуванням препаратів сечового або рекомбінантного гонадотропіну) та продовжують протягом періоду застосування гонадотропінів до вечора перед днем проведення індукції овуляції включно.

Якщо пацієнтка вводить препарат Цетротідâ 0,25 мг самостійно, їй слід уважно прочитати та виконувати нижченаведені інструкції:

Препарат Цетротід® 0,25 мг слід розчиняти лише розчинником, який міститься у попередньо заповненому шприці, що додається до упаковки з препаратом. Не можна застосовувати розчин препарату, якщо він містить частинки або якщо він непрозорий.

1. Вимийте руки. Важливо, щоб руки та усі предмети, які будуть використовуватися, були якомога чистішими.

2. Підготуйте чисту поверхню і покладіть на неї один флакон з препаратом, один шприц з розчинником, одну голку для приготування розчину (із жовтою насадкою), одну тонку голку для підшкірних ін’єкцій (із сірою насадкою) та два тампони, просочені спиртом.

3. Зніміть пластикову кришку з флакона з препаратом і протріть алюмінієве кільце та гумову пробку тампоном, просоченим спиртом.

4. Візьміть голку (із жовтою насадкою) та зніміть з неї обгортку. Візьміть шприц з розчинником і зніміть з нього захисний ковпачок. Приєднайте голку до шприца та зніміть з неї захисний ковпачок.

5. Проткніть голкою центральну частину гумової пробки флакона і повільно введіть розчинник у флакон.

6. Не виймаючи голку, обережно перемішайте вміст флакона до повного розчинення порошку і утворення прозорого розчину. Уникайте енергійного струшування, яке призводитиме до утворення бульбашок.

7. Наберіть увесь одержаний розчин у шприц.

8. Зніміть зі шприца голку та замініть її на голку для підшкірних ін’єкцій (із сірою насадкою), знявши з неї обгортку. Приєднайте голку до шприца і зніміть з неї захисний ковпачок.

9. Переверніть шприц догори голкою і, натискуючи на поршень, видаліть зі шприца усі бульбашки повітря. Не торкайтеся голки та уникайте її контакту з будь-якою поверхнею.

10. Оберіть місце для ін’єкції в нижній частині черевної стінки, бажано – у ділянці навколо пупка. Візьміть другий тампон, просочений спиртом, і протріть шкіру в місці ін’єкції. Тримаючи шприц в одній руці, іншою рукою обережно зберіть шкіру в складку та введіть голку у шкіру під кутом 45 º.

11. Обережно відтягніть поршень шприца до себе. Якщо у шприці з’явилася кров, вийміть голку зі шкіри та притисніть шкіру тампоном у місці введення голки. Розчин, що залишився, не можна використовувати для подальшої ін’єкції і слід утилізувати. Для завершення ін’єкції слід приготувати новий розчин препарату.

12. Якщо після відтягування поршня кров не з’являється, повільно введіть увесь розчин під шкіру, обережно натискаючи на поршень шприца. Після введення розчину повільно вийміть голку та обережно притисніть шкіру у місці ін’єкції тампоном, просоченим спиртом. Виймати голку зі шкіри слід під тим же кутом, під яким її вводили.

13. Шприц та голки призначені для одноразового використання. Одразу після завершення ін’єкції їх необхідно утилізувати (одягнувши на голки захисні ковпачки для запобігання травмуванню).

Діти

Цетротід® 0,25 мг не показаний для застосування пацієнткам педіатричної групи.

Передозування

Передозування може призводити до подовження дії препарату, але малоймовірно, що воно може спричинити гострі токсичні ефекти.

Побічні реакції

Загальний опис профілю безпеки

Найпоширенішими побічними реакціями, про які повідомлялося при застосуванні препарату, є місцеві реакції у місці ін’єкції препарату, наприклад еритема, набряк або свербіж, які зазвичай є тимчасовими за перебігом та легкими за ступенем тяжкості. У клінічних дослідженнях після багаторазового введення препарату Цетротід® 0,25 мг такі реакції спостерігалися з частотою 9,4 %.

Часто повідомлялося про розвиток синдрому гіперстимуляції яєчників (СГСЯ) легкого або помірного ступеня (ступінь І або ІІ за класифікацією ВООЗ), який слід розглядати як невід’ємний ризик процедури стимуляції. На противагу до цього, тяжкі випадки СГСЯ залишаються непоширеними.

Іноді повідомлялося про випадки реакцій гіперчутливості, включаючи псевдоалергічні/анафілактоїдні реакції.

Перелік побічних реакцій

Побічні реакції, наведені нижче, класифіковані відповідно до їх частоти наступним чином: дуже поширені (≥ 1/10), поширені (від ≥ 1/100 до

З боку імунної системи

Непоширені: системні алергічні/псевдоалергічні реакції, включаючи анафілактичні реакції, що загрожують життю.

З боку нервової системи

Непоширені: головний біль.

Шлунково-кишкові розлади

Непоширені: нудота.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз

Поширені: може спостерігатися синдром гіперстимуляції яєчників від легкого до помірного ступеня (ступінь І або ІІ за ВООЗ), який є невід’ємним ризиком процедури стимуляції.

Непоширені: тяжка форма синдрому гіперстимуляції яєчників (ступінь ІІІ за ВООЗ).

Загальні розлади та реакції у місці введення

Поширені: повідомлялося про місцеві реакції у місці введення ін’єкції (наприклад еритема, набряк та свербіж). Зазвичай вони є тимчасовими за перебігом та легкими за ступенем тяжкості. У клінічних дослідженнях повідомлялося, що після багаторазового введення 0,25 мг цетрореліксу їхня частота становить 9,4 %.

Термін придатності

2 роки.

Препарат призначений для негайного та одноразового використання після першого відкривання та розведення.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Зберігати у картонній коробці для захисту від світла.

Несумісність

Оскільки цетрорелікс несумісний з деякими речовинами, що містяться у широковживаних розчинах для парентерального введення, препарат Цетротід® 0,25 мг можна розчиняти лише розчинником, що додається до упаковки з препаратом (вода для ін’єкцій).

Упаковка

По 1 флакону з порошком у комплекті з 1 попередньо заповненим шприцом з розчинником, 1 голкою для розчинення, 1 голкою для ін’єкцій та 2 тампонами, просоченими спиртом, у контурній чарунковій упаковці.

По 7 контурних чарункових упаковок у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Бакстер Онколоджі ГмбХ/Baxter Oncology GmbH;

П’єр Фабр Медикамент Продакшн, Акітен Фарм Інтернасьйональ (ПФМП/АФІ)/

Pierre Fabre Medicament Production, Aquitaine Pharm International (PFMP/API);

Мерк КГаА/Merck KGaA;

АЕтерна Зентаріс ГмбХ/AEterna Zentaris GmbH.

Місцезнаходження

Кантштрассе 2, 33790 Халле/Вестфалія,Німеччина/Kantstrasse 2, 33790 Halle/Westphalia, Germany;

Авеню дю Беарн, F-64320 Ідрон, Франція/Avenue du Bearn, F-64320 Idron, France;

Франкфуртер Штрассе 250, D-64293 Дармштадт, Німеччина/Frankfurter Strasse 250, D-64293 Darmstadt, Germany;

Вайсмюллерштрассе 50, D-60314 Франкфурт, Німеччина/Weismullerstrasse 50, D-60314 Frankfurt, Germany.

Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

Реклама препарата: 
реклама препарата ЦЕТРОТІД® 0,25 мг на территории Украины запрещена.
Фармакотерапевтическая группа: 
Анти-гонадотропін-рилізинг гормони.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 102.