СЕЧОГІННИЙ ЗБІР
- Склад лікарського засобу
- Лікарська форма
- Фармакотерапевтична група
- Показання для застосування
- Належні заходи безпеки при застосуванні
- Особливі застереження
- Застосування у період вагітності або годування груддю
- Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
- Діти
- Спосіб застосування та дози
- Побічні ефекти
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Склад лікарського засобу
діючі речовини:
Лікарська форма
Збір.Суміш часток і шматочків різної форми сірувато-зеленого кольору, з бурувато-червоними, оранжевими, жовтими і білими включеннями. Запах слабкий, ароматний.
Назва і місцезнаходженнявиробника.
ВАТ «Лубнифарм».
Україна, 37500, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Барвінкова, 16.
Фармакотерапевтична група
Сечогінний та протизапальний засіб рослинного походження. Код АТС G05B X50**.
Збір чинить сечогінну дію та підвищує азотовидільну функцію нирок, чинить легку салуретичну дію. Виявляє позитивний вплив на депураційну функцію нирок. Чинить спазмолітичну, протизапальну та антибактеріальну дію.
Бузини чорної квітки містять глікозиди самбунігрин і рутин, олію ефірну, кислоти органічні (кавову, валеріанову, яблучну, хлорогенову), речовини дубильні, кислоту аскорбінову. Чинять потогінну, протизапальну, болезаспокійливу, сечогінну і м’яку відхаркувальну дію
Звіробою трава містить речовини дубильні, флавоноїди (гіперозид, рутин, кверцитрин, мірицетин, лейкоантоціани), сапоніни, барвники (гіперицин, псевдогіперицин, гіперин, франгулаемодинантранол), олію ефірну, речовини смолисті, каротин, кислоту аскорбінову. Цей комплекс біологічно активних речовин чинить в’яжучу, протизапальну і деяку протимікробну дію, що сприяє регенерації тканин, помірно впливає на жовчовиділення, збуджує шлункову секрецію.
Липи квітки містять олію ефірну, глікозиди гесперидин і тиліацин, сапоніни, речовини дубильні, слиз, каротин, кислоту аскорбінову, цукри. Цей комплекс біологічно активних речовин чинить протизапальну, жарознижувальну, протимікробну і м’яку заспокійливу дію. Препарати з квіток липи підвищують потовиділення і діурез, посилюють секрецію шлункового соку, збільшують жовчоутворення і полегшують відтік жовчі у дванадцятипалу кишку.
Мучниці листя містить фенольні глікозиди арбутин і метиларбутин, гідрохінон, дубильні речовини, кислоти органічні, флавоноїди гіперозид, кверцетин, кверцитрин, ізокверцитрин, мірицетин, сліди олії ефірної, солі мінеральні. Цей комплекс біологічно активних речовин чинить діуретичну, антисептичну, протизапальну, салуретичну дію. Препарати з мучниці листя підвищують діурез, очищують сечовивідні шляхи від бактерій. Фармакологічна дія препаратів мучниці проявляється при умові лужної реакції сечі, при цьому відбувається гідроліз арбутину і метиларбутину до гідрохінону, який і зумовлює антибактеріальний ефект.
Хвоща польового трава містить флавоноїди (кверцетин, ізокверцетин, кемпферол, лютеолін, еквізетрин), сапонін еквізетонін, каротин, кислоту аскорбінову, кремнієву, аконітову, яблучну, щавелеву, гіркоти, речовини дубильні і смолисті, солі мінеральні. Цей комплекс біологічно активних речовин чинить сечогінну, кровоспинну, протизапальну, антимікробну і гіпотензивну дію. Експериментально встановлено, що настої із трави хвоща польового чинять дезінтоксикаційну дію, зокрема сприяють виведенню свинцю з організму.
Показання для застосування
Запальні захворювання нирок і сечовивідних шляхів, що супроводжуються зниженням сечовидільної та азотовидільної функції, сечокам’яна хвороба (у складі комплексної терапії); набряки, пов’язані з патологією серця і бронхолегеневої системи (у складі комплексної терапії).
Протипоказання.
Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гострий нефроз і нефрит. Вагітність і період годування груддю. Дитячий вік.
Належні заходи безпеки при застосуванні
Немає особливих заходів безпеки при застосуванні Сечогінного збору.
При погіршенні стану необхідно звернутися до лікаря.
Перед застосуванням настій рекомендується збовтувати.
Особливі застереження
Застосування у період вагітності або годування груддю
Безпека та клінічна ефективність застосування препарату у період вагітності і годування груддю не вивчалися, тому не слід призначати Сечогінний збір у цей період.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
Не впливає.
Діти
Безпека та ефективність застосування Сечогінного збору дітям не встановлені, тому не слід призначати препарат цій віковій категорії пацієнтів.
Спосіб застосування та дози
2 фільтр-пакети вміщують у скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хв.
Дорослі приймають у теплому вигляді по 1 склянці 2 рази на добу за 20 - 30 хв до прийому їжі.
Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту, переносимості препарату та зазвичай становить 2 - 4 тижні.
Передозування.
Повідомлень щодо передозування препарату не надходило.
Побічні ефекти
Не встановлено.
У разі появи будь-яких незвичних реакцій необхідно проконсультуватися з лікарем.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Не встановлена.
Термін придатності.
2 роки.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Приготовлений настій зберігати у прохолодному (8 - 15 ºС) місці не більше 2 діб.
Упаковка
По
Категорія відпуску
Без рецепта.