Оргалутран®
- Склад
- Лікарська форма
- Фармакотерапевтична група
- Показання
- Протипоказання
- Спосіб застосування та дози
- Передозування
- Застосування у період вагітності або годування груддю
- Діти
- Особливості застосування
- Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
- Фармацевтичні характеристики
Склад
діюча речовина:ganirelix;
1 попередньо наповнений шприц містить 0,5 мл водного розчину 0,5 мг/мл ганіреліксу ацетату (у перерахуванні на вільну основу);
допоміжні речовини: маніт (E 421), кислота оцтова льодяна, натрію гідроксид, вода для ін'єкцій.
Лікарська форма
Розчин для ін'єкцій.Фармакотерапевтична група
Антагоніст гонадотропін-рилізинг гормона.Код АТС H01C C01.
Клінічні характеристики
Показання
Попередження передчасного підйому рівня лютеїнізуючого гормона (ЛГ) у жінок, яким проводять контрольовану гіперстимуляцію яєчників (КГЯ) з використанням допоміжних репродуктивних технологій (у тому числі у програмах лікування безпліддя разом з рекомбінантним фолікулостимулюючим гормоном (ФСГ)).
Протипоказання
- Підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату.
- Підвищена чутливість до гонадотропін-рилізинг гормона (ГнРГ) або інших аналогів ГнРГ.
- Помірне або тяжке порушення функції нирок або печінки.
- Вагітність або період годування груддю.
Спосіб застосування та дози
Оргалутран® призначає тільки спеціаліст, який має досвід лікування безпліддя.Дозування
Контрольовану гіперстимуляцію яєчників (КГЯ) за допомогою ФСГ можна розпочинати на 2-й або 3-й день менструального циклу. Оргалутран® (0,25 мг) вводити підшкірно, 1 раз на добу, починаючи з 6-го дня застосування препарату ФСГ.
У разі підвищеної реакції яєчників на стимуляцію для попередження передчасного підвищення рівня ЛГ лікування Оргалутраном® слід розпочинати з 5-го дня застосування препаратів ФСГ. У разі повільного росту фолікулів введення Оргалутрану® можна відстрочити.
Оргалутран® та ФСГ необхідно вводити приблизно в один і той самий час. Препарати не можна змішувати в одному шприці, їх потрібно вводити в різні ділянки тіла.
Дозу ФСГ слід підбирати залежно від кількості і розміру прогресуючих фолікулів, а не від концентрації естрадіолу у крові (див. розділ «Фармакологічні властивості»).
Щоденне застосування Оргалутрану® необхідно продовжувати до моменту утворення достатньої кількості преовуляторних фолікулів. Остаточне дозрівання фолікулів можна викликати введенням препарату людського хоріонічного гонадотропіну (лХГ). Враховуючи період напіввиведення ганіреліксу, час між двома ін’єкціями Оргалутрану®, так само як і час між останньою ін’єкцією Оргалутрану® та ін’єкцією лХГ, не має перевищувати 30 годин, оскільки у випадку збільшення інтервалу може виникнути передчасний пік ЛГ. Тому якщо ін’єкцію Оргалутрану® ввести вранці, то таке лікування слід продовжувати протягом усього періоду лікування гонадотропіном, включаючи день ініціації овуляції. Якщо ін’єкції Оргалутрану® вводять у другій половині дня, то останній раз Оргалутран® необхідно ввести у другій половині дня, за день до ініціації овуляції.
Оргалутран® є безпечним та ефективним для пацієнтів, які пройшли численні цикли лікування.
Підтримку лютеїнової фази слід проводити згідно з методикою, яку застосовують у даній клініці лікування безпліддя.
Спосіб введення
Оргалутран® необхідно вводити підшкірно, бажано у стегно. Місце ін’єкції слід змінювати для попередження ліпоатрофії. Пацієнтка або її партнер можуть вводити Оргалутран® самостійно, за умови проведення лікарем детального інструктажу і можливості отримання консультації у спеціаліста.
Інструкції щодо введення.
Перед застосуванням слід перевірити розчин. Не можна застосовувати розчин, якщо він непрозорий і містить сторонні домішки. Будь-які невикористані продукти або відходи необхідно утилізувати відповідно до місцевих вимог.
Підготування місця введення.
Ретельно вимити руки з милом. Для знищення бактерій на поверхні шкіри обробити місцє ін`єкції тампоном, змоченим у спирті.
Введення голки.
Зняти з голки ковпачок. Великим і вказівним пальцями взяти шкіру у складку. Ввести голку в основу стиснутої шкіри під кутом 45 °C до її поверхні. Після кожної ін`єкції необхідно міняти місце введеня препарату.
Перевірка правильного положення голки.
Обережно відтягти поршень на себе для перевірки правильного положення голки. Якщо у шприці з`явилась кров, це означає, що голка потрапила у кровоносну судину, в такому разі вводити препарат не можна. Слід витягнути голку зі шприцом і до місця ін`єкції прикласти тампон з дезінфікуючим розчином на 1-2 хв.
Почати введення препарату новим шприцом.
Якщо голку було введено правильно, то повільно, з однаковою силою натиснути на поршень, щоб ввести розчин підшкірно і не спричинити пошкодження тканини.
Швидко витягнути шприц з голкою і притиснути до місця ін`єкції тампон з дезінфікуючим розчином. Використати шприц можна тільки один раз.
Заходи, які треба вживати у разі, коли час введення препарату був пропущений.
Не можна вводити подвійну дозу препарату для того, щоб компенсувати пропущену ін`єкцію. Якщо пацієнтка пропустила ін`єкцію, то слід зробити її одразу, як тільки вона згадала про це. Якщо затримка із введенням препарату триває більше 6 годин (тобто інтервал між введеннями препарату перебільшує 30 годин), то пацієнтка має зробити ін`єкцію і звернутися за порадою до лікаря.
Побічні реакції.Загальні розлади та реакції у місці введення.
Оргалутран® може спричинити локальні шкірні реакції у місці введення (в основному почервоніння з/без припухлості). У клінічних дослідженнях через 1 годину після ін’єкції вірогідність помірної або серйозної локальної шкірної реакції на цикл лікування становила 12 % у пацієнтів, які отримували лікування з Оргалутраном®, і 25 % – у пацієнтів, які отримували підшкірно агоніст ГнРГ. Зазвичай ці реакції тимчасові і зникають здебільшого протягом 4 годин після введення. Загальна слабкість відзначалась у 0,3 % пацієнтів.
З боку імунної системи.
В постмаркетинговий період від пацієнтів, які отримували лікування Оргалутраном®, були отримані повідомлення про дуже рідкі випадки реакцій підвищеної чутливості, які виникали відразу після застосування першої дози, у тому числі різні симптоми, такі як висип, набряк обличчя та утруднення дихання. Було повідомлено про погіршення перебігу екземи в одного пацієнта після застосування першої дози Оргалутрану®.
З боку нервової системи. Головний біль (виникав у 0,4 % пацієнтів).
З боку шлунково-кишкового тракту. Нудота (відзначалась у 0,5 % пацієнтів).
Інші несприятливі ефекти були пов'язані з лікуванням гонадотропінами при проведенні контрольованої гіперстимуляції яєчників при ДРТ і включали біль у відділі таза, здуття живота, синдром гіперстимуляції яєчників, ектопічну вагітність та втрату вагітності (див. розділ «Особливості застосування»).
Передозування
Передозування може збільшувати тривалість дії препарату. У цьому випадку введення Оргалутрану® слід тимчасово припинити.
Немає достатніх даних щодо гострої токсичності препарату Оргалутран® у людей, але малоймовірно, що можуть спостерігатися токсичні ефекти. Клінічні дослідження при підшкірному введенні Оргалутрану® в разових дозах до 12 мг не виявили системних побічних ефектів. Під час досліджень гострої токсичності у щурів та мавп симптоми неспецифічної токсичності спостерігалися лише після внутрішньовенного введення ганіреліксу понад 1 та 3 мг/кг відповідно.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Застосування Оргалутрану® протипоказане у період вагітності або годування груддю.
Діти
Препарат не застосовують дітям.Особливості застосування
Особливої обережності слід дотримуватись при застосуванні препарату для лікування жінок з ознаками і симптомами активних алергічних станів. Під час постмаркетингового спостереження повідомлялося про випадки реакцій гіперчутливості, які виникали відразу після застосування першої дози (див. розділ «Побічні реакції»). Через брак клінічного досвіду лікування Оргалутраном® цей препарат не рекомендується призначати жінкам з тяжкими алергічними захворюваннями.
Упаковка цього лікарського засобу містить натуральний каучуковий латекс, який може спричиняти алергічні реакції.
Під час проведення стимуляції яєчників або після неї можливе виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників (СГЯ). Ризик появи цього ускладнення слід брати до уваги при проведенні стимуляції гонадотропінами. При СГЯ необхідно проводити симптоматичне лікування (спокій, внутрішньовенне введення електролітних або колоїдних розчинів, гепарину).
Оскільки безплідні жінки, які отримують процедури допоміжної репродукції, і особливо екстракорпорального запліднення (ЕКО), часто мають порушення функції фаллопієвих труб, вірогідність позаматкових вагітностей зростає. Тому важливо якомога раніше провести ультразвукове дослідження для підтвердження того, що вагітність є внутрішньоматковою.
Вірогідність вроджених вад після застосування допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) може бути дещо вищою, ніж при спонтанному зачатті. Це, напевне, пов'язано з деякими особливостями батьків (наприклад вік матері, характеристики сперми) та з вищою вірогідністю багатоплідної вагітності після застосування ДРТ. У клінічних дослідженнях за участю понад 1000 новонароджених було продемонстровано, що частота виникнення вроджених вад у дітей, народжених після контрольованої гіперстимуляції яєчників (КГЯ) із застосуванням Оргалутрану®, збігається з відповідними показниками, про які повідомлялося після КГЯ із застосуванням антагоністів ГнРГ.
Безпека та ефективність застосування Оргалутрану® не були встановлені у жінок з масою тіла менше 50 або більше 90 кг.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
Вплив Оргалутрану® на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не досліджувався.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.Взаємодія Оргалутрану® з іншими лікарськими засобами не досліджена, тому не можна виключати вірогідності взаємодії з іншими лікарськими засобами.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Оргалутран® є антагоністом ГнРГ, який модулює гіпоталамо-гіпофізарно-гонадальну систему шляхом конкурентного зв'язування з рецепторами ГнРГ у гіпофізі. Унаслідок цього відбувається швидке повне та зворотне пригнічення вивільнення ендогенних гонадотропінів без попередньої стимуляції, як це спостерігається при введенні агоністів ГнРГ. Після багаторазового введення 0,25 мг Оргалутрану® жінкам концентрації ЛГ (лютеїнізуючого гормона), ФСГ (фолікулостимулюючого гормона) та естрадіолу (E2) у сироватці крові максимально зменшувались на 74 %, 32 % і 25 % через 4, 16 і 16 годин після ін'єкції відповідно. Рівень гормонів у сироватці крові відновлювався до початкових значень протягом 2 днів після останньої ін’єкції.
Середня тривалість лікування Оргалутраном® у дозі 0,25 мг на добу у пацієнток, які проходять процедуру контрольованої стимуляції яєчників, становить 5 днів. Під час лікування Оргалутраном® середня частота передчасного підвищення рівня ЛГ (більше 10 МО/л) з одночасним збільшенням концентрації прогестерону (більше 1 нг/мл) становить 1,2 %, що можна порівняти з аналогічним показником для агоністів ГнРГ (0,8 %). Іноді, ще до початку введення Оргалутрану®, на 6-й день стимуляції яєчників гонадотропними препаратами у жінок з вираженою реакцією яєчників спостерігався ранній підйом рівня ЛГ, але в подальшому це суттєво не впливало на клінічні результати. Продукування ЛГ у таких пацієнток швидко пригнічувалась одразу після першого введення Оргалутрану®.
При проведенні контрольованих досліджень відносно довгого протоколу із застосуванням агоніста ГнРГ як контролю, лікування Оргалутраном® супроводжувалось більш швидким ростом фолікулів протягом перших днів стимуляції, але кінцева кількість прогресуючих фолікулів була дещо меншою при меншій кількості продукованого естрадіолу. Така різниця в рості фолікулів потребує коригування дози ФСГ, яке ґрунтується не на кількості естрадіолу в крові, а на кількості і розмірі прогресуючих фолікулів.
Фармакокінетика
Протягом перших 1-2 годин (tmax) після одноразового підшкірного введення 0,25 мг Оргалутрану® спостерігається швидке зростання концентрації ганіреліксу у сироватці крові з максимальним значенням (Сmax) 15 нг/мл. Період напіввиведення становить близько 13 годин, а кліренс – 2,4 л/годину. Препарат виводиться разом з калом (приблизно 75 %) та сечею (приблизно 22 %). Біодоступність Оргалутрану® після підшкірного введення становить приблизно 91 %.
Фармакокінетичні параметри після багаторазового підшкірного введення Оргалутрану® (введення 1 раз на добу) подібні до параметрів після одноразового підшкірного введення. Після багаторазового введення 0,25 мг на добу постійний рівень концентрації у крові приблизно 0,6 нг/мл досягається протягом 2-3 днів.
Фармакокінетичний аналіз свідчить про зворотний взаємозв'язок між масою тіла і концентрацією Оргалутрану® в сироватці крові.
Метаболічний профіль.
Основним з'єднанням, циркулюючим у плазмі крові, є ганірелікс. Ганірелікс є також основною сполукою, яка виявляється у сечі. Виводиться у вигляді метаболітів з калом. Метаболіти являють собою невеликі пептидні фрагменти, які утворюються шляхом ферментативного гідролізу ганіреліксу в обмежених ділянках. Метаболічний профіль Оргалутрану® у людей подібний до того, який спостерігався у тварин.
Фармацевтичні характеристики
Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний водний розчин.
Несумісність
Через відсутність досліджень несумісності цей лікарський засіб не слід змішувати з іншими лікарськими засобами.
Термін придатності
3 роки.Умови зберігання. Не заморожувати. Зберігати при температурі 2-30 °C в оригінальній упаковці.
Упаковка
Одноразові попередньо наповнені шприци з силіконізованого скла типу І, що містять 0,5 мл стерильного, готового для застосування водного розчину, закриті гумовим ущільнювачем, який не містить латексу. Кожен попередньо наповнений шприц постачається з голкою, закритою захисним ковпачком з натурального каучукового латексу у відкритому пластиковому лотку.По 1 або 5 лотків у картонній коробці.
Категорія відпуску
За рецептом.Виробник
Органон (Ірландія) Лтд, Ірландія/Organon (Ireland) Ltd, Ireland.
Н.В. Органон, Нідерланди/N.V. Organon, the Netherlands.
Місцезнаходження
Драйнем Роад Свордс, Ко. Дублін, Ірландія/Drynam Road Swords, Со. Dublin, Ireland.
5349 АВ Осс, Клоостерштраат 6, Нідерланди/Kloosterstraat 6, 5349 AB Oss, the Netherlands (юридична адреса).
Моленштраат 110, 5342 СС Осс, Нідерланди/Molenstraat 110, 5342 CC Oss, the Netherlands (адреса місця провадження діяльності).