Пантевенол

Код ATХ: 
C05CA51
Регистрационный номер: 
UA/1282/01/01
Срок действия регистрационного удостоверения: 
03.09.2014 до 03.09.2019
Название на английском: 
PANTEVENOL

Склад

діючі речовини: 1 г препарату містить венорутинолу – 20 мг, декспантенолу – 30 мг;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, динатрію едетат, карбомер, натрію гідроксид, вода очищена.

Лікарська форма

Гель.

Основні фізико-хімічні властивості: гель жовтого кольору, однорідної консистенції, зі слабким специфічним запахом.

Фармакотерапевтична група

Ангіопротектори. Капіляростабілізуючі засоби. Рутозид, комбінації. Код АТХ C05C A51.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Пантевенол є комбінацією венорутинолу та декспантенолу. Пантевенол чинить венотонічний, капіляротонічний, антиоксидантний, антиексудативний, гемостатичний ефекти, Р-вітамінну активність. Препарат ефективно стимулює процеси регенерації тканин.

Венорутинол знижує ламкість і гістамініндуковану проникність капілярів, поліпшує мікроциркуляцію, знижує ексудативне запалення у судинній стінці, обмежуючи прилипання до її поверхні тромбоцитів, сприяє підвищенню рівня проникнення кисню у тканини, бере участь в окисно-відновних процесах, блокує гіалуронідазу, стабілізує гіалуронову кислоту клітинних мембран, має протинабрякову, протизапальну дію.

Декспантенол (провітамін В5) є похідним пантотенової кислоти (компонента коензиму А), що зумовлює його ефект стимулятора процесів регенерації тканин (усування сухості, лущення шкіри, поліпшення загоєння невеликих ран). Декспантенол нормалізує клітинний метаболізм, підвищує міцність колагенових волокон, чинить слабку протизапальну дію.

Фармакокінетика препарату не вивчалась.

Клінічні характеристики

Показання

· У складі комплексного лікування больового та набрякового синдромів, зумовлених венозною недостатністю кінцівок;

· профілактика та лікування варикозного розширення вен (у т.ч. після оперативних втручань), тромбозів та посттромботичного синдрому, виразок гомілки при місцевому порушенні кровообігу;

· закриті травми (у т. ч. спортивні) з гематомами, контузіями, розтягненнями;

· шкірні пошкодження (садна, тріщини, опіки, асептичні післяопераційні рани, рубцеві індурації, трофічні виразки, пролежні, тріщини сосків молочних залоз, опрілості).

Протипоказання

Гіперчутливість до компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Венорутинол підсилює вплив аскорбінової кислоти на структуру та проникність судинної стінки.

Декспантенол, що входить до складу Пантевенолу, може підсилювати дію та пролонгувати ефект деполяризуючих міорелаксантів (наприклад, суксаметонію хлориду, декаметонію броміду, сукцинілхоліну) та послаблювати дію недеполяризуючих міорелаксантів (наприклад, тубокурарину хлориду) у зв’язку зі здатністю стимулювати синтез ацетилхоліну.

Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково повідомте про це лікаря.

Особливості застосування.

Гель наносити тільки на неушкоджену шкіру.

Не наносити на ранову поверхню шкіри та стежити, щоб препарат не потрапляв в очі та на слизові оболонки. Можна наносити під оклюзійну пов’язку. Після нанесення гелю необхідно уникати дії сонячних променів на оброблені ділянки шкіри.

Пацієнтам із хронічною венозною недостатністю рекомендується застосування препарату як на початкових, так і на пізніх стадіях захворювання (зменшується відчуття важкості у ногах, набряклість нижніх кінцівок, покращується трофіка).

При тяжких порушеннях функції нирок не рекомендується тривале застосування препарату.

Лікування трофічних виразок має проводитись під наглядом лікаря.

При потраплянні гелю в очі їх слід промити водою. У разі випадкового ковтання великої кількості гелю слід викликати блювання та звернутися до лікаря.

Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або, навпаки, стан здоров’я погіршиться, або почнуться небажані явища, необхідно призупинити застосування препарату та звернутися за консультацією до лікаря щодо подальшого застосування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У період вагітності (особливо у I триместрі) або годування груддю препарат застосовувати тільки за призначенням лікаря, якщо користь від застосування переважає потенційний ризик. При застосуванні для лікування тріщин сосків у період годування груддю препарат слід змити перед годуванням.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Препарат наносити місцево тонким шаром за допомогою легких масажних рухів на уражену або проблемну поверхню до повного проникнення 1-3 рази на добу.При лікуванні захворювань вен застосовувати пов’язки з препаратом Пантевенол. При варикозних виразках і зовнішніх запальних процесах, що супроводжуються ураженням шкірних покривів (відкриті рани), гель наносити тонким шаром у вигляді кільця шириною 4 см навколо пошкодженої поверхні. Рани попередньо слід обробити антисептиком.

Курс лікування залежить від особливостей перебігу захворювання і визначається індивідуально. При необхідності курс лікування можна повторити.

Діти

Досвід застосування препарату для лікування дітей відсутній, тому препарат не застосовують дітям.

Передозування

Випадки передозування Пантевенолом невідомі.

У разі випадкового ковтання великої кількості гелю слід викликати блювання та звернутися до лікаря. При наявності показань застосовувати перитонеальний діаліз. Терапія симптоматична.

Побічні реакції

В окремих випадках можливі місцеві реакції гіперчутливості, включаючи алергічні реакції, алергічний дерматит, ангіоневротичний набряк, кропив’янку; можливі реакції з боку шкіри: гіперемія, подразнення шкіри, свербіж/відчуття печії, висипання, у тому числі виникнення невеликих пустул, пухирців або пухирів, екзема, еритема, контактний дерматит.

При нанесенні на великі ділянки шкіри можливі системні побічні реакції. Зазвичай ці симптоми минають самостійно після відміни препарату.

У випадку виникнення будь-яких негативних реакцій обов’язково слід порадитися з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Термін придатності

2 роки.

Не слід застосовувати препарат після закінчення строку придатності, зазначеного на упаковці!

Умови зберігання

В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 40 г у тубі та пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Публічне акціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».

Місцезнаходження

Україна, 03134, м. Київ, вул. Миру, 17.
Конец текста официальной инструкции

Дополнительная информация

МНН: 
Rutoside, combinations
Фармакотерапевтическая группа: 
Ангіопротектори. Капіляростабілізуючі засоби. Рутозид, комбінації.
Примечания
* - инструкция не переведена на русский язык. На странице предоставлена украиноязычная версия инструкции.
Количество просмотров: 67.